Gniazda i łączniki

Ostatnim ogniwem instalacji elektrycznej w domu są oczywiście gniazdka. Od ich jakości zależy trwałość oraz bezpieczeństwo użytkowania poszczególnych sprzętów. Prezentujemy atestowane i certyfikowane gniazdka elektryczne od sprawdzonych producentów. Podczas montażu instalacji elektrycznej w domu lub mieszkaniu warto zaplanować rozmieszczenie oraz ilość kontaktów pod kątem planowanych urządzeń i sprzętów, zarówno tych, które będą podłączane na stałe, jak też sporadycznie. Przede wszystkim zwracajmy uwagę na stopień ochrony odpowiedni dla danego kontaktu. W pomieszczeniach „suchych” (sypialnie, przedpokój itp.) można zainstalować kontakty o standardowym stopniu ochrony IP 20. Do łazienki przeznaczone są tzw. gniazda bryzgoszczelne o stopniu ochrony IP 44 z klapką i uszczelkami. Polecamy wybór produktów z uziemieniem. Te o natężeniu 10 A sprawdzą się do urządzeń ogólnego użytku, te zaś o natężeniu 16 A zaleca są do podłączania pralek, kuchni elektrycznych czy zmywarek.

Podkategorie

 • Abex

  Osprzęt elektrotechniczny od firmy Abex to wysokiej jakości wyłączniki i gniazda sieciowe IP-20 oraz osprzęt natynkowy B2.

  W naszej ofercie znajdziesz serię Perła, której system ramkowy, umożliwia montaż w pionie i poziomie, a szeroka gama barw pozwala na tworzenie indywidualnych kompozycji kolorystycznych. Dostępne są m.in. gniazda abonenckie “RTV/SAT”, gniazda abonenckie “RTV” przelotowe, satelitarne, gniazda głośnikowe, gniazda telefoniczne, komputerowe, gniazdo wtyczkowe, wyłączniki instalacyjne oraz szereg ramek.

  Osprzęt natynkowy B2 przeznaczony jest głównie do pomieszczeń o zwiększonym stopniu zawilgocenia. Wyróżnia się estetycznym połączeniem kształtu i koloru.

  Precyzja i dbałość o szczegóły widoczna w konstrukcji i mechanizmach oraz odpowiednie materiały użyte do produkcji poszczególnych elementów, gwarantują długotrwałe, bezawaryjne i bezpieczne użytkowanie.

 • Akcesoria
 • Kontakt Simon

  Osprzęt elektroinstalacyjny od firmy Kontakt Simon to gwarancja jakości i oryginalnego designu m.in. czujników gazu, zalania, dzwonków elektronicznych, gniazd antenowych czy gniazd HDMI . W naszej ofercie znajduje się kilka serii produktów:

  SIMON 54 PREMIUM -  łatwe w montażu mechanizmy, wyróżniająca się elegancką formą oraz bogatą kolorystyką.

  SIMON BASIC STANDARD - funkcjonalność i klasyczny wygląd osprzętu

  SIMON BASIC NEOS - pasują do modułów Simon Basic, mają nowoczesny kształt  i szeroką gamę kolorystyczną.

  SIMON 10 - ekonomiczna seria charakteryzująca się nieprzewodzącym prądu mostkiem.

  SIMON AQUARIUS - seria natynkowa, o IP54, bryzgoszczelna, przeznaczona do przestrzeni  roboczo-użytkowej, stosowana w warunkach o wysokim poziomie zawilgocenia.

  SIMON AKORD - seria monoblokowa czyli nie nieramkowa.

 • Legrand

  Legrand z serią osprzętu Cariva i Niloe to połączenie nowoczesnych form z niezawodnością użytkowania. Linia Cariva dostępna jest w dwóch podstawowych kolorach plakietek biały i kremowy oraz 5 kolorach ramek: biały, kremowy, aluminiowy, złoty i beżowy. Osprzęt Niloe występują natomiast w 4  kolorach: białym, kremowym, popielatym i czerwonym.

  Znajdziesz tu produkty elektroinstalacyjne umożliwiające sterowanie oświetleniem, sterowanie roletami, sterowanie temperaturą, gniazda zasilające, gniazda telefoniczne i RJ45, gniazda telefoniczne, gniazda głośnikowe oraz ramki i akcesoria.

  Producent proponuje także automatykę radiową ZIGBEE, pozwalającą wzbogacić istniejącą instalację dzięki wykorzystaniu technologii bezprzewodowej.

 • Ospel
 • Puszki...

  W ofercie puszek elektroinstalacyjnych oferujemy puszki połączeniowe -  odgałęźniki izolacyjne natynkowe firmy Tarel wykonane z tworzyw sztucznych o wysokiej wytrzymałości mechanicznej i elektrycznej. Przeznaczone do podtynkowych instalacji elektrycznych, posiadają możliwość montażu płytek odgałęźnych do 10 mm2. Specjalnie zaprojektowana struktura ułatwia montaż puszek do płyt kartonowo gipsowych.

  Proponujemy także puszki podtynkowe Elektro-Plast oraz puszki podtynkowe osprzętowe z wkrętami, posiadające sztywny korpus wzmocniony u góry dodatkowym pierścieniem i posiadająca osłabienie pod wprowadzenie rur i przewodów.

  Puszki dostosowane są do różnych warunków o czym świadczy stopień ochrony. Cechują się szczelnością i wytrzymałością również na warunki atmosferyczne, dzięki czemu łączenie poszczególnych obwodów czy osadzania łączników i gniazd będzie bezpieczne dla instalatora. • Schneider Electric

  Electric to wysoka jakość i zróżnicowanie stylów i kolorów, dzięki którym będziesz mógł dopasować produkty do każdego wnętrza. Proponujemy kilka serii, które zróżnicowane są pod kątem przeznaczenia, wytrzymałości czy kolorów i form.Sedna - wyrazisty kształt w połączeniu z unikalną płaską formą dostępny jest w kolorach podstawowych oraz odcieniach metalizowanych z barwnymi ramkami.. Asfora - wysoka jakość o pięknym, eleganckim kształcie oraz szerokiej funkcjonalności o szybkiej i łatwej instalacji. Seria dostępna jest w odcieniach bieli i kremu. Proponujemy gniazda głośnikowe, telefoniczne, komputerowe i abonenckie. Anya - nowoczesny kształt i funkcjonalność w atrakcyjnej cenie. Ogromną zaletą serii Anya jest możliwość komponowania produktów w układach wieloramkowych.

 • Osprzęt siłowy
na stronę
Pokazuje 1 - 20 z 1571 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 1571 elementów